Kategorie

Chemia z Tutorem Nowe zestawy zadań maturalnych dedykowane kandydatom na studia medyczne Matura 2018-2019-2020


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Cena: 44,00 zł
  • Poleć produkt

Autor: Głowacki Zdzisław
Wydawca: Tutor
ISBN: 978-83-89563-75-0
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 328
Oprawa: miękka

Chemia z Tutorem Nowe zestawy zadań maturalnych dedykowane kandydatom na studia medyczne
Matura 2018-2019-2020

Zbiór w większości oryginalnych i trudnych zadań maturalnych, kierowanych do ambitnych i zdolnych licealistów.
Zadania zamieszczone w arkuszach sprawdzają wszystkie trzy wymagania ogólne podstaw programowych z chemii dla III i IV etapu edukacyjnego, obowiązujące na egzaminach maturalnych z chemii w najbliższych latach 2018, 2019 i 2020, ze szczególnym uwzględnieniem wymagania II, jakim jest:
Rozumowanie i zastosowanie nabytej wiedzy do rozwiązywania problemów
W obecnym trzecim wydaniu zadania pogrupowano w dziesięć zestawów. Każdy zestaw zawiera średnio od 36 do 44 zadań na około 22 stronach i może stanowić ćwiczeniowy arkusz maturalny dla zaawansowanego maturzysty.
Stopień trudności zamieszczonych w tych arkuszach zadań jest dużo wyższy od typowych zadań maturalnych. Zestawy te dedykowane są kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, m.in. z chemii. Dlatego też powinni umieć sprawnie rozwiązać wszystkie zadania, także te bardzo trudne. Studia medyczne wymagają wytężonej pracy i ponadprzeciętnych umiejętności, dlatego szersza wiedza i wyższe umiejętności będą pomocne w trakcie pierwszych lat nauki na uczelni.
Do treści zadań wprowadzono tematykę, która będzie interesująca i przydatna kandydatom na studia medyczne. Uczeń znajdzie w nich szersze informacje o związkach naturalnych: amino-kwasach, peptydach i cukrach, o witaminach i lekach, o środkach znieczulających i nasennych. Pozna m.in. zagadnienia związane z wartością energetyczną składników pokarmowych, działaniem roztworów buforowych czy z zastosowaniami chromatografii i elektroforezy.
Prawie wszystkie zadania zawierają odpowiedzi i uwagi dotyczące ich rozwiązywania. Dla uczniów samodzielnie przygotowujących się do matury z chemii będzie to nieoceniona pomoc.

Sedymentacja cząstek ciała stałego
44,00 zł
Przewodnik do ćwiczeń laboratoryjnych dla studentów chemii
20,00 zł
Proteomika i metabolomika
56,00 zł
Pomiary Czujniki i metody pomiarowe wybranych wielkości fizycznych i składu chemicznego
65,00 zł
Podstawy teoretyczne technologii chemicznej
110,00 zł
Podstawy techniki laboratoryjnej
29,40 zł