Kategorie

Funkcjonowanie poznawcze w schizofrenii w okresie adolescencji Czynnki ryzyka i ochrony


  • W magazynie: 1 egz.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Cena: 35,00 zł
  • Poleć produkt


Autor: Beata Hintze

Rok wydania: 2017

Strony: 254


Oprawa: miękka


Zaburzenia funkcji poznawczych są jednym z najpoważniejszych i najbardziej upośledzających funkcjonowanie chorych objawów schizofrenii, od niedawna również jednym z celów leczenia. Problem budzi wiele wątpliwości, zaś wyniki prac w tym zakresie nie przyniosły jednoznacznych konkluzji. Dlatego badania zawarte w niniejszej monografii stanowią cenny wkład naukowy i poznawczy w problematykę dysfunkcji poznawczych w schizofrenii u pacjentów z zachorowaniem w okresie adolescencji. Monografia na pewno wypełni lukę w zakresie badań nad funkcjami poznawczymi w schizofrenii, gdyż nie ma na rynku opracowania dotyczącego chorych w okresie adolescencyjnym i chorych dorosłych z wczesnym początkiem schizofrenii. Wartością jest też fakt, że są to wyniki współczesne - wykonane u pacjentów leczonych według obowiązujących standardów, uwzględniających już konieczność optymalizacji funkcji poznawczych.

Z recenzji prof. dr hab. Aliny Borkowskiej

Praca stanowi oryginalne ujęcie problemu funkcjonowania poznawczego chorych na schizofrenię o wczesnym początku. Poza wartością poznawczą ma ona także znaczenie praktyczne, przedstawione wyniki wskazują bowiem, jakie działania terapeutyczne mogą zapobiegać pogarszaniu funkcji poznawczych w tej grupie chorych. Jestem przekonany, że książka Beaty Hintze będzie interesującą lekturą dla psychologów, neuropsychologów, psychiatrów oraz innych profesjonalistów zajmujących się osobami chorymi na schizofrenię.

Z recenzji prof. dr hab. med. Jana Jaracza

Beata Hintze, doktor nauk medycznych, specjalista psycholog kliniczny, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim z pedagogiki i psychologii, pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Autorka wielu publikacji naukowych dotyczących szczególnie problematyki osób chorujących na schizofrenię - ich funkcjonowania poznawczego i psychospołecznego oraz metod pracy terapeutycznej.