Kategorie

Funkcjonowanie wzrokowe małych dzieci słabowidzących


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Cena: 35,00 zł
  • Poleć produkt

Małgorzata Walkiewicz-Krutak pracuje jako adiunkt w Zakładzie Tyflopedagogiki w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Jest terapeutą widzenia i nauczycielem orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się w Poradni Kompleksowej Diagnozy, Wczesnej Edukacji, Terapii i Rehabilitacji w Warszawie.

Kieruje Podyplomowymi Studiami Tyflopedagogiki, prowadzi kursy dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi słabowidzącymi i niewidomymi.

Zainteresowania naukowe Autorki obejmują zagadnienia związane z rozmaitymi aspektami funkcjonowania wzrokowego małych dzieci słabowidzących, w tym dzieci z niesprawnością złożoną.

Książka jest skierowana do pedagogów, psychologów i specjalistów wczesnej interwencji pracujących z małymi dziećmi doświadczającymi rozmaitych problemów w funkcjonowaniu wzrokowym, a także do studentów pedagogiki specjalnej i kierunków podejmujących zagadnienia wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

Autorka szczegółowo przedstawiła etapy rozwoju widzenia, opisała zaburzenia pojawiające się w rozwoju funkcji wzrokowych u dzieci słabowidzących, zaprezentowała sposoby oceny funkcjonowania wzrokowego małych dzieci oraz założenia i metody usprawniania widzenia u małych dzieci słabowidzących.

Czytelnik odnajdzie w książce także konkretne propozycje ćwiczeń rozwijających widzenie u małych dzieci i analizy przypadków dzieci słabowidzących z niesprawnością złożoną, których możliwości wzrokowe znacząco się rozwinęły pod wpływem odpowiedniej stymulacji wzroku.


ISBN 978-83-8960-67-7