Kategorie

Podstawy i perspektywy chemii koordynacyjnej Tom 1


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Cena: 39,90 zł
  • Poleć produkt

Autor: Stasicka Zofia, Stochel Grażyna (redakcja)
ISBN: 978-83-233-3773-7
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 484
Oprawa: miękka


Podstawy i perspektywy chemii koordynacyjnej Tom 1


Przełom XX i XXI wieku przyniósł nieoczekiwany postęp w dziedzinie chemii koordynacyjnej. Dotyczy on zarówno liczby, różnorodności oraz roli nowych związków, jak i rozwoju narzędzi naukowych. Niniejsza publikacja daje czytelnikom obraz nowych osiągnięć, a także ukazuje fascynujące wyzwania i możliwości stojące przed tą dyscypliną.

Podstawy i perspektywy chemii koordynacyjnej są pierwszym w Polsce opracowaniem, które nie ogranicza się do opisu podstaw tej gałęzi chemii i jej perspektyw. Nowością jest próba odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystać związki koordynacyjne w wielu różnych dziedzinach współczesnej nauki i technologii, by zrewolucjonizowały one przemysł chemiczny, farmaceutyczny, technologie informacyjne, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, a także ochronę środowiska, zdrowia i dziedzictwa kulturowego.

Książka ta, opracowana przez autorów współpracujących z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Wrocławskim, w których działają najstarsze aktywne ośrodki chemii koordynacyjnej w Polsce, została podzielona na dwa tomy. Pierwszy z nich zawiera podstawowe informacje z omawianej dziedziny chemii, na drugi składają się specjalistyczne artykuły monograficzne, które wskazują kierunki rozwoju i zastosowań nowych związków.

Sedymentacja cząstek ciała stałego
44,00 zł
Przewodnik do ćwiczeń laboratoryjnych dla studentów chemii
20,00 zł
Proteomika i metabolomika
56,00 zł
Pomiary Czujniki i metody pomiarowe wybranych wielkości fizycznych i składu chemicznego
65,00 zł
Podstawy teoretyczne technologii chemicznej
110,00 zł
Podstawy techniki laboratoryjnej
29,40 zł