Kategorie

Podstawy i perspektywy chemii koordynacyjnej Tom 2


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Cena: 39,90 zł
  • Poleć produkt

Autor: Stasicka Zofia, Stochel Grażyna (redakcja)
ISBN: 978-83-233-4167-3
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 548
Oprawa: miękka


Podstawy i perspektywy chemii koordynacyjnej Tom 2


U podstaw wielu procesów naturalnych oraz rozwoju różnych dziedzin naszego życia można odnaleźć niezwykłe właściwości związków koordynacyjnych. Współczesna chemia koordynacyjna uczestniczy w badaniach mających na celu rozwiązywanie takich problemów, jak dramatycznie szybko zmniejszające się zasoby surowców naturalnych oraz wzrastające zanieczyszczenie środowiska, epidemie chorób cywilizacyjnych czy problemy żywnościowe. O randze i znaczeniu tych badań świadczą Nagrody Nobla przyznane w ciągu kilkunastu ostatnich lat za odkrycia związane z chemią koordynacyjną.

Podstawy i perspektywy chemii koordynacyjnej to nowoczesny podręcznik akademicki, którego tom I poświęcono podstawom chemii koordynacyjnej, tom II zaś pogłębionemu opisowi roli związków koordynacyjnych w przyrodzie, a także perspektywom rozwoju i wykorzystania chemii koordynacyjnej w różnych dziedzinach naszego życia. W kolejnych rozdziałach przedstawiono najnowsze osiągnięcia chemii koordynacyjnej w takich aspektach, jak rozwój nowoczesnych materiałów funkcjonalnych, w tym środków farmaceutycznych, konwersja energii słonecznej w energię użyteczną czy kataliza służąca ochronie środowiska i zdrowia.

Książka – przygotowana przez specjalistów z najważniejszych ośrodków chemii koordynacyjnej w Polsce – będzie użyteczna dla Czytelników zainteresowanych nie tylko chemią, lecz również naukami biologicznymi, medycznymi, materiałowymi, optoelektroniką, nowoczesnymi technologiami dla przetwarzania i magazynowania energii czy ochroną środowiska.

Sedymentacja cząstek ciała stałego
44,00 zł
Przewodnik do ćwiczeń laboratoryjnych dla studentów chemii
20,00 zł
Proteomika i metabolomika
56,00 zł
Pomiary Czujniki i metody pomiarowe wybranych wielkości fizycznych i składu chemicznego
65,00 zł
Podstawy teoretyczne technologii chemicznej
110,00 zł
Podstawy techniki laboratoryjnej
29,40 zł