Kategorie

Poradnictwo zawodowe w szkole - ku mozliwościom przeciw ograniczeniom


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Cena: 29,00 zł
  • Poleć produkt
Autor: Wolan-Nowakowska Mariola (red.)
ISBN: 978-83-64953-34-7
Liczba stron: 258
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękkaTransformacja ustrojowa, która miała miejsce w Polsce w 1989 roku, spowodowała szereg ważnych zmian politycznych, ale również wiele przeobrażeń na rynku pracy i w systemie edukacji. Aktualnie młodzi ludzie maja możliwość podejmowania zróżnicowanych decyzji odnośnie wyboru szkoły czy zawodu, bez konieczności ograniczania się nie tylko do jednego miasta, ale również państwa, a nawet kontynentu. Powstawanie nowych zawodów, dominująca kultura sukcesu, rosnąca konkurencja na rynku pracy rodzi potrzebę wspierania młodzieży w procesie podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych. Szczególnie ważną grupę stanowią młodzi ludzie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Praca zwarta pod redakcją dr hab. prof. APS Marioli Wolan-Nowakowskiej odpowiada na potrzeby tej grupy. Warto zauważyć, że jest to kontynuacja cyklu publikacji Instytutu Pedagogiki Specjalnej APS w Warszawie, poświęconego aktywizacji zawodowej. Obecna praca skupia się na odkrywaniu zasobów osobistych młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnościami oraz na badaniu możliwości rynku pracy. W związku z tym publikacje pracy uważam za ważną i potrzebną dla praktyki edukacyjnej oraz poradnictwa zawodowego w szkole.


Z recenzji wydawniczej

dr hab. prof. UŁ Agnieszki Lipińskiej-Grobelny
Zrozumieć dziecko z ADHD i pomóc mu
13,20 zł
15,00 zł
Zrozumieć ADHD
29,90 zł
ZMYSŁY W KOMUNIKACJI Mowa i jej uwarunkowania
28,00 zł
Zmierzch kształcenia? Wybrane implikacje pedagogiczne filozofii Leo Straussa i Erica Voegelina
33,00 zł
Zeszyty naukowe Forum Młodych Pedagogów. Zeszyt 20. O poszukiwaniu, poznawaniu i tworzeniu samego siebie. Perspektywa teoretyczna i empiryczna
30,00 zł