Kategorie

Psychoanalityczne teorie rozwoju - niezbędnik


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Cena: 34,00 zł
  • Poleć produkt

Autor: Grzegołowska-Klarkowska Helena

ISBN: 978-83-64953-10-1

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 278

Oprawa: miękka

 

Psychoanalityczne teorie rozwoju – niezbędnik to owoc realizowanego od ponad czterech lat projektu zainicjowanego przez redaktorkę tomu, dr hab. prof. APS Helenę Janet Grzegołowską-Klarkowską. Pierwotnym celem projektu było dyskutowanie w nieformalnym gronie pracowników naukowych Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz zaproszonych wybitnych studentów nad hasłem przewodnim „Zdrowa osobowość, zdrowe instytucje, zdrowy świat”. W trakcie spotkań zrodził się pomysł utworzenia Ośrodka Wspierania Rozwoju Osobowości.

Szukając solidnych teoretycznych podstaw dla naszego przedsięwzięcia, postanowiliśmy sięgnąć do psychoanalizy, dlatego że tylko ona uwzględnia tak zwane głębokie struktury osobowości – struktury nieświadome, kształtujące się w dużej mierze na prewerbalnym etapie rozwoju, stanowiące nieodwracalną niekiedy matrycę dla dalszego kształtowania się osobowości.

Książka adresowana jest do osób kluczowych, czyli takich, które w różnych okresach życia mają szczególny wpływ na rozwój drugiego. Mamy nadzieję, że zawarte w niej treści, porządkujące wiedzę na temat psychoanalitycznych teorii rozwoju, przyczynią się do wzrostu zainteresowania współczesną psychoanalizą rozwojową. Mamy również nadzieję, że historia narodzin tej książki upowszechni jedną z najważniejszych idei przyświecających naszemu Projektowi OWRO – idei współpracy interdyscyplinarnej i międzypokoleniowej.
Zmysły w komunikacji Wszystkie zmysły prowadzą do mózgu
24,00 zł
26,00 zł
Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży Poradnik dla terapeutów, opiekunów i pedagogów
45,00 zł
49,90 zł
Psychologia rozwoju Od dziecka do dorosłości
125,00 zł
139,00 zł
Psychologia rozwoju człowieka tom 2 Charakterystyka okresów życia człowieka
49,00 zł
Psychologia kliniczna okresu dzieciństwa i adolescencji.
30,00 zł
PRZYPOMNIJ SOBIE Ćwiczenia usprawniające pamięć dla osób starszych
15,00 zł