Kategorie

Rodzina i kariera Równoważenie czy konflikt ról?


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Cena: 49,00 zł
  • Poleć produkt

Autor: Janicka Iwona, Znajmiecka-Sikora Marta (redakcja)
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7969-295-8
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 404
Oprawa: miękka

Rodzina i kariera Równoważenie czy konflikt ról?


Prezentowane w książce problemy teoretyczne i wyniki najnowszych badań dotyczą szczególnie ważnych i wzajemnie na siebie oddziałujących obszarów życia człowieka, jakimi są praca i rodzina. Praca stanowi o podstawach ekonomicznych, dobrobycie rodziny. Rodzina jest najważniejszym źródłem wsparcia dla człowieka, gwarantującym mu również rozwój zawodowy.

Jakość wypełniania ról rodzinnych i zawodowych podlega wpływom: polityczno-ekonomicznym, przemysłowym, legislacyjnym, edukacyjnym, związanym z funkcjonowaniem organizacji i procesami zarządzania, co wymaga angażowania specjalistów różnych nauk.

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką rodziny i pracy, a w szczególności do: doradców zawodowych, psychologów, socjologów, pedagogów, ekonomistów, specjalistów organizacji i zarządzania oraz studentów wspomnianych specjalności. Treści tu zawarte mogą być przydatne również dla pracodawców i pracowników borykających się z problemami w pracy i z pracą, rozwojem kariery zawodowej, ale też z godzeniem obowiązków pracy z rodzinnymi. Priorytetem jest dążenie do zrównoważonego stylu życia, co stanowi nie tylko o efektywnym wypełnianiu wielu ról, lecz także o zadowoleniu z pracy i szczęściu rodzinnym.