Kategorie

SKRZATOLAND - W domu Tralolinków


  • W magazynie: 2 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwo Harmonia
  • Cena: 13,65 zł
  • Poleć produkt

W domu Tralolinków to druga książka z cyklu Skrzatoland. Treści książeczki nawiązują do wiersza Skrzatoland, zamieszczonego na początku. Poszerzają one wiedzę dziecka o otaczającej go rzeczywistości, jednocześnie odwołują się do jego doświadczeń, skojarzeń i wyobraźni. Książka zawiera zadania i ćwiczenia zgodne z aktualną podstawą programową, które realizują różne obszary edukacji dziecka w wieku przedszkolnym ze szczególnym uwzględnieniem obszaru edukacji matematycznej. Jest to skuteczne narzędzie wspierające realizację treści programowych adresowanych do dziecka pięcioletniego. Książka zawiera wycinanki-niespodzianki, Dyplom Mistrza Skrzatolandu, obrazek do Galerii Skrzatolandu i zestaw ćwiczeń grafomotorycznych. Rodzice znajdą tu wskazówki, które pomogą im przygotować dziecko do roli przedszkolaka.

W tej książce dziecko zaproszone zostało do domu Karola, jego rodziców – państwa Tralolinków – i małej myszki Zuzi. Odwiedza pokój Karola i inne pomieszczenia, poznaje ich nazwy, przeznaczenie, wyposażenie w meble, sprzęt i inne przedmioty użytku domowego, wie, do czego one służą i jak należy się nimi posługiwać. Poznając dom, w którym mieszka Karol, dziecko jest inspirowane i zachęcane do porównań i podzielenia się swoimi odczuciami, doświadczeniami wyniesionymi z domu rodzinnego.

Wycinanka-niespodzianka, dom Karola, będzie miłą pamiątką dla dziecka z wizyty w domu chłopca. Na pewno dużo radości sprawi maluchowi kolejny Dyplom Mistrza Skrzatolandu i obrazek do Galerii Skrzatolandu.

Treści zawarte w książce wraz z ilustracjami stymulują wyobraźnię dziecka, jego logiczne myślenie, poszerzają zakres słownictwa, pobudzają do dłuższych wypowiedzi, do podejmowania prób określania, nazywania emocji, które towarzyszą mu w przedszkolu. Ćwiczenia grafomotoryczne skutecznie przygotowują dziecko do nauki pisania.

W ramach realizacji obszaru edukacji matematycznej dziecko poprzez wykonane ćwiczenia i zadania: poprawnie różnicuje i posługuje się określeniami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni (przed, obok, za, na, pod, w, na najwyższej, na najniższej, np. półce); prawidłowo rozpoznaje kształt i nazywa figury geometryczne w otoczeniu i przedmiotach codziennego użytku; prawidłowo odtwarza kształt figur geometrycznych; tworzy zbiory przedmiotów ze względu na ich przeznaczenie; poprawnie przelicza elementy zbioru w zakresie 5; dopełnia zbiory o brakujące elementy.

ŁATWIEJSZE SZLACZKI ŁAŃCUCHOWE
11,00 zł
11,55 zł
Łatwe rysowanie Jak narysować zwierzęta, drzewa, portrety, postać człowieka
29,90 zł
Żywioły w literaturze dziecięcej Woda
44,90 zł
ZWIERZAKI-FIGURAKI - Zadania grafomotoryczne
9,68 zł
11,00 zł
ZWIERZACZKI I SZLACZKI - Ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą
12,90 zł
14,00 zł