Kategorie

Studia i szkice z socjologii edukacji


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Cena: 32,00 zł
  • Poleć produkt
Autor: Szymański Mirosław J.
ISBN: 978-83-64953-15-6
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 202
Oprawa: Miękka
Dodatki:

[…] książka Mirosława Szymańskiego Studia i szkice z socjologii edukacji doczekała się kolejnego, siódmego już wydania, co jest wystarczającą rekomendacją tej ciekawej publikacji. Niewiele książek z rodzimego rynku wydawniczego może poszczycić się podobnym sukcesem, co świadczy o dużej popularności publikacji i ogromnym zapotrzebowaniu czytelniczym […]

Jest obszernym kompendium wiedzy z różnorodnych dziedzin, połączonych wiodącym tematem socjalizacyjnej i selekcyjnej funkcji szkolnictwa. Jest to niezwykle cenne opracowanie naukowe, stanowiące istotny wkład w zrozumienie złożoności i interdyscyplinarności procesów związanych z edukacją. […] To również doskonały podręcznik dla studentów socjologii, jak i kierunków pokrewnych – psychologii, pedagogiki i – szerzej ujmując – nauk społecznych. Dzięki uzupełnieniu tego wydania o podstawy socjologii, publikacja jest zrozumiała również dla tych czytelników, którzy nie odbyli podstawowego kursu socjologii.

Oprócz wysokiego poziomu merytorycznego książki, należy podkreślić jej zrozumiałą, logiczną kompozycję, klarowną i interesująco prowadzoną narrację i komunikatywny język. Na uwagę zasługuje bogata polska i zagraniczna bibliografia.

Z recenzji wydawniczej dr hab. Beaty Hoffmann