Kategorie

Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna
  • Cena: 24,00 zł
  • Poleć produkt
Autor: Varughese Tarin
ISBN: 978-83-61309-75-8
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 116
Oprawa: Miękka
Dodatki:

Dzieci muszą posiadać podstawowe umiejętności komunikacyjne, gdyż stanowią one podstawę skutecznego uczestniczenia w życiu zarówno w domu, jak i w szkole i społeczeństwie. Dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych często nie potrafią opanować tych umiejętności na podstawie płynących z otoczenia wskazówek, i muszą je przyswoić na podstawie bezpośrednich instrukcji, zachęt i bardzo wielu ćwiczeń.

Ta książka jest zbiorem wskazówek, dotyczących komunikacji społecznej, dla rodziców i profesjonalistów chcących pomóc małym dzieciom z trudnościami w rozwoju społecznym, odnaleźć drogę w świecie i cieszyć się z interakcji z rówieśnikami. Autorka uwzględnia umiejętności kluczowe, takie jak inicjowanie interakcji, język ciała, rozumienie perspektywy innych ludzi, a także humor. Program jest ustrukturyzowany i idealny dla wczesnych interwencji, bo zasady społeczne podane są prosto i towarzyszą im podpowiedzi komunikacyjne, pomysły ćwiczeń i rady dotyczące tego, jak oceniać postępy dziecka. Można go łatwo włączyć do różnych sytuacji w życiu codziennym.

„Jako praktykujący lekarz, uważam, że Wskazówki komunikacji społecznej dla młodszych dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych…są nadzwyczaj pożytecznym, praktycznym przewodnikiem dla opiekunów pracujących z dziećmi w dowolnym wieku. Jako rodzic dziecka z opóźnieniem rozwoju społecznego, przyjęłam tę publikację jako podstawę do codziennych ćwiczeń, a także do posługiwania się użytecznym słownictwem, którą mogą wykorzystywać w domu i dzielić się nią z nauczycielami. Ta książka jest absolutnie niezbędna dla każdego, kto potrzebuje podręcznego narzędzia do rozwijania umiejętności społecznych u dzieci.”
Jennie Kauffman Singer,, licencjonowany psycholog kliniczny i adiunkt na uniwersytecie stanowym w Sacramento, Kalifornia

Tarin Varughese jest patologiem mowy i języka, i gorącą zwolenniczką wczesnych interwencji. Pracuje z dziećmi od ponad 20 lat, skupiając się na zaburzeniach z autystycznego spektrum i zaburzeniach przetwarzania zmysłowego. Pomaga swoim wychowankom poprawiać umiejętności komunikacyjne oraz rozwijać umiejętności społeczne.
ŁAMANIE JĘZYKA DLA LEKTORA I LAIKA czyli treści wierszowane mniej lub bardziej połamane
36,00 zł
Zwalczanie przestępczości Wybrane metody i narzędzia
49,00 zł
Zrozumieć świat ucznia z zespołem Aspergera
12,50 zł
Zrozumieć dziecko z ADHD i pomóc mu
12,00 zł
15,00 zł
Zrozumieć ADHD
29,90 zł