Kategorie

Wyobraźnia - uskrzydlanie Fantazji Program ochrony pamięci cz III


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Oficyna Wydawnicza IMPULS
  • Cena: 18,50 zł
  • Poleć produkt
Autor: Modrak Małgorzata
ISBN: 978-83-7850-968-4
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 70
Oprawa: Miękka
Dodatki:

Zabawy z wyobraźnią


Zadania zostały pogrupowane w kilka kategorii tematycznych. Dobór zadań zależy od samopoczucia i zaciekawienia trenującego wyobraźnię motywem przewodnim danej grupy tematycznej. Układ ćwiczeń opiera się na pięciu blokach:

  1. Bohaterowie.
  2. Czas.
  3. Baśnie i bajki.
  4. Wartości i emocje.
  5. Humor.


Wszystkie zadania opatrzono stosownym komentarzem. Poszczególne zadania powinny być realizowane pojedynczo – ewentualnie po dwa – w jednym cyklu sesyjnym. Realizacja większej liczby ćwiczeń może wywoływać u trenującego wyobraźnię znużenie i niechęć do podejmowania w późniejszym czasie kolejnych wyzwań.Z recenzji dr hab. Marii Kuchcińskiej, prof. nadzw. KPSW w Bydgoszczy

Autorski program ochrony pamięci, którym może posługiwać się każdy zainteresowany – osoba troszcząca się o własną lub o cudzą sprawność zapamiętywania teraźniejszości i przywoływania na pamięć przeszłości – z chęcią opiniuję jako warty szerokiego upowszechnienia. […] Tego typu materiały przydatne są – w przypadku starszych odbiorców – nie tylko w domu rodzinnym (do użycia z rodzeństwem, dziećmi i wnukami, a nawet samemu), ale także w domach dziennego pobytu, w stosownych pracowniach uniwersytetu trzeciego wieku, w klubach seniora czy w placówkach opieki całkowitej nad seniorami.

Pani Małgorzata Modrak nie pierwszy raz daje świadectwo swojemu zaangażowaniu w edukacyjne wspieranie, zwłaszcza starszych osób, przy rozwiązywaniu ich ważnych problemów życiowych (wśród których tu rozważane kwestie „ulepszania” pamięci zajmują poczesne miejsce). Spodziewam się, że w następstwie stosowania programu ochrony pamięci pamięć ta zostanie „ulepszona”, ale program dopiero otwiera ku temu możliwości, a więc jest ona „ulepszana” tu i teraz.
WYTĘŻ WZROK I PAMIĘĆ Ćwiczenia dla uczniów szkoły podstawowej i nie tylko
12,00 zł
Uzupełnianki graficzne
15,50 zł
SUPEROKO Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową, koordynację ruchowo-wzrokową i orientację przestrzenną dla dzieci i dorosłych
12,00 zł
11,00 zł
SKRZATOLAND - Zoo
13,50 zł
13,65 zł
SKRZATOLAND - W Skrzatolandzie
13,65 zł
13,65 zł